Taro kārtis

Taro ir kāršu kava, kas saglabājusies no seniem laikiem. Par kāršu rašanos ir daudz noslēpumainu leģendu un stāstu. Daži domā, ka tās radušās Indijā vai Ēģiptē, citi uzskata, ka kārtis ir no Marokas. Pastāv uzskats, ka uz Eiropu tās atveduši čigāni, taču īstu pierādījumu tam nav.

 

 

Taro pirmsākumi

Pašas senākās mums zināmās kārtis, kas pēc savas struktūras un uzbūves atbilst mūsdienu Taro kārtīm, attiecināmas uz XVgs. sākumu. Šīs kārtis uzzīmēja mākslinieks hercogam Mailandam un šī kāršu kava ieguva nosaukumu par godu savam īpašniekam Taro Viskonti-Sforca. Tikai pēc simts gadiem parādās itāļu vārds Tarocco – no tā cēlies vācu – Tarock un franču –Tarot. Daudzos rajonos vēl šodien Taro kārtis izmanto spēlei. Pēc daudziem pētījumiem šīs kārtis ļoti ilgi izmantoja kā spēļu kārtis, bet to ezotērisko pusi un pareģošanas potenciālu XVIII gs. atklāja Parīzē dzīvojošais Antuāns Kurts de Gebelins.
Ar laiku interese par Taro kārtīm tikai palielinājās, kā rezultātā radās aizvien jaunas to variācijas. Klasiskās skaitās Marseļas Taro. Mūsdienās pastāv ļoti daudz klasiskās kavas paveidu.
Tajā pat laikā citas Taro versijas ir daudz populārākas mūsdienās. Piemēram, Taro Raidera-Veita. Daudzas jaunās variācijas, ka parādījušās kopš 70- tajiem gadiem, papildina tieši šo kāršu tradīcijas. Taču ir arī pavisam citas versijas. Piemēram, ļoti pazīstamās Alistera Krouli un lēdijas Frīdas Harris kārtis, kas izdotas 1944.gadā. Mūsdienās pieejamas arī slavenu mākslinieku izstrādātas orģinālkārtis. Slavenākās no tām pieder Salvadoram Dalī, Gustavam Klimtam un Albrehtam Dīreram.

Taro un pareģošana

Visas šīs daudzveidīgās kārtis var tikt izmantotas pareģošanai. Visas tās ir savā ziņā labas. Nevar nodalīt, kuras dod visskaidrāko, pareizāko un drošāko atbildi.
Lai saprastu, ko stāsta kārtis, ir nepieciešams iemācīties tās kavas zīmju un simbolu nozīmi, kuras lietojat, jo kavu nozīmes var atšķirties.
Taro kāršu garīgā puse kopš sendienām ir interesējusi mistisko ordeņu, ložu, brālību biedrus, kas pēta senus simbolus un tradīcijas. Cilvēki redzēja šajās kārtīs savu garīgo izaugsmi. Taro kārtis stāsta par to, ka izlikumi palīdz noteikt garīgās izaugsmes līmeni.
Zīlēšana, ko cilvēki uzskata kā vaļasprieku, vēl joprojām izsauc lielu sabiedrības interesi.