Numeroloģija

numeroloģija-kursi

Numeroloģija ir mācība par skaitļu un vārdu nozīmi. Tā  ir skaitļu valoda un arī saite starp cipariem un vārdiem, kas palīdz saprast cilvēku.

 Numeroloģiju var uzskatīt par zinātni par skaitļu vibrācijām, kur katram skaitlim atbilst sava vibrācija. Balstoties uz domu, ka cilvēks iemiesojas noteiktā laikā un viņam tiek dots noteikts vārds, numeroloģija izmanto skaitļus, lai stāstītu par šo cilvēku un izveidotu dzīves karti. Tā palīdz saprast dzīves ciklus, noteikt problēmas, vairot intuīciju, saprast pārmaiņas.

Numeroloģijas uzdevums ir sniegt informāciju ne vien par pašu personu, bet arī par apkārtējiem cilvēkiem. Tā ir precīza un viegla lietošanā, lai izzinātu sevi un savu saiti ar apkārtējo pasauli.

 Numeroloģija un tās pirmsākumi

Numeroloģijas pirmsākumi meklējami 2500 gadu tālā vēsturē un tās saknes atrodamas gan Babilonijas, Ēģiptes, Indijas, gan Grieķijas un Romas senajās kultūrās.

Tomēr par numeroloģijas tēvu uzskatāms grieķu matemātiķis, filozofs, ārsts, politiķis un mistiķis Pitagors, kurš dzīvoja 6.gs.p.m.ē.

Pitagors saprata, ka Visumā valda harmonija un ritmiska saskaņa un ka skaitļu mijiedarbība šo pasaules ritmu papildina.

Pitagors bija tas, kurš apvienoja dažādas matemātiskās sistēmas, lai izprastu cilvēka dabu. Viņš pieņēma, ka daba ir skaitlisku attiecību tīkls, tāpēc viss ir aprēķināms ar skaitļu palīdzību.

Pitagora pārliecība, ka tieši skaitļi ir formas un enerģijas pamats, noveda viņu pie ciparu sistēmas. Savu teoriju par skaitļiem Pitagors balstīja uz ideju par to, ka cipari no 1 līdz 9 – tie ir cilvēku dzīves ciklu deviņi simboliskie pārstāvji.

Numeroloģijas attīstībai ļoti palīdzēja alfabēta rašanās. Alfabēts izrādījās ļoti ērts skaitļu nozīmes paslēpšanas veids. Tieši alfabēts un skaitļi ir tas burvīgais veids kā līdz mūsdienām ir nonākusi numeroloģija un tās bezgalīgās iespējas.