Dziedinošās vārdformulas un to izmantojums latviešu tradīcijā

February 13, 2018 Ievietoja , kategorijā Raksti

Piektdien, 09.03.18. plkst.18.00 “Baltajā studijā” sākas jauns nodarbību cikls par tautas tradīcijām. Pirmā piektdienas vakara saruna:

Dziedinošās vārdformulas un to izmantojums latviešu tradīcijā

Saruna par vārda un domas spēku tradīcijā un mūsdienās.

“Latvju dainu” izdevumā un citos tautasdziesmu krājumos iekļauti buramvārdi jeb maģiskās formulas, kuras tautas tradīcijā tika izmantotas ar mērķi dziedēt kaites, atjaunot un stiprināt cilvēka veselību un iekšējo spēku. Dziedinošās vārdformulas parasti izmantoja tautas ārstniecības pārstāvji,  taču bija arī tādas, kas tika  lietotas veselības stiprināšanai kā ikdienas maģijas līdzekļi.

Sarunas un nodarbības vada Ieva Ančevska, Kurzemes Humanitārā institūta folkloras pētniece.

Latviešu tautas tradīcijas viņa pēta jau ilgus gadus, tagad turpina dziļākus pētījumus, gatavojot disertāciju par seno latviešu dziedināšanas tradīciju. Ar referātiem un stāstījumiem par latviešu dziedināšanas tradīciju piedalās etnomedicīnas un holistiskās medicīnas kongresos Vācijā un Austrijā. Savā meklējumu ceļā apguvusi arī sistēmfenomenoloģisko metodi, dažādas meditāciju prakses, traumu dziedināšanu un regresijas terapiju pie skolotājiem Dānijā, Vācijā, Austrijā un Šveicē.

Norises vieta; Rīga, Akas iela 5/7

Maksa par dalību: 13 euro –  piesakoties līdz 01.03.18.  Piesakoties vēlāk 15 euro

Iepriekšēja pieteikšanās ļoti ieteicama: info@baltastudija.lv jeb 29220224 Ivonda

 

 

Uzdod jautājumu

Ierakstiet pareizo ciparu lai varētu nosūtīt ziņu! *