Dzimtas spēks un mantojums tradīcijā un mūsdienās

April 16, 2018 Ievietoja , kategorijā Raksti

Piektdien, 20.04.18. plkst. 18.00 “Baltajā studijā” notiks kārtējā Ievas Ančevskas viesošanās ar lekciju par dzimtas spēku.

Šajā reizē saruna par dzimtas mantojumu, par tās spēka sajušanu un pieņemšanu. 

Dzīvē nereti nākas sastapties ar situācijām, kurās nojaušam, ka dzimtas pārstāvjus saista kādas neizskaidrojamas saites, ka vairākiem ģimenes locekļiem ir vienas un tās spējas un potenciāls, kā arī pretēji – tās pašas slimības vai attiecību un uzvedības modeļi. Gan tautas tradīcijā, gan mūsdienu psiholoģijā rodami skaidrojumi, kā veidojas šis mantojums, kā pieņemt pozitīvo un atlaist nevēlamo.

Sarunas un nodarbības vada Ieva Ančevska, Kurzemes Humanitārā institūta folkloras pētniece.

Latviešu tautas tradīcijas viņa pēta jau ilgus gadus, tagad turpina dziļākus pētījumus, gatavojot disertāciju par seno latviešu dziedināšanas tradīciju. Ar referātiem un stāstījumiem par latviešu dziedināšanas tradīciju piedalās etnomedicīnas un holistiskās medicīnas kongresos Vācijā un Austrijā. Savā meklējumu ceļā apguvusi arī sistēmfenomenoloģisko metodi, dažādas meditāciju prakses, traumu dziedināšanu un regresijas terapiju pie skolotājiem Dānijā, Vācijā, Austrijā un Šveicē.

Pieteikšanās: info@baltastudija.lv vai tel. 29220224

Dalības maksa 15 euro

Norises vieta: Rīga, Akas iela 5/7