Alķīmiskās astroloģijas pamati

May 17, 2017 Ievietoja , kategorijā Raksti

Uzsākam jaunu jaunu Artūra Alsiņa lekciju ciklu. Jūnija otrdienu vakaros no plkst. 18.00 – 20.00.

Pirmā lekcija, 6. jūnijs, 18:00

Atroloģija un alķīmija. Cikliskais dzīves rituma likums un aspektu mandala

Otrā lekcija, 13. jūnijs, 18:00

Sābiešu grādu tēli. Numeroloģiskā atslēga

Trešā lekcija, 20. jūnijs, 18:00

Planētu redzējums alķimiskajā astroloģijā

Dalības maksa 10 euro

Norises vieta: Rīga, Akas iela 5/7

Iepriekšēja pieteikšanās:  29205217

Artūrs Alsiņš

Alķīmijas un vadžrajanas (Tibetas tantras) praktiķis. Daudzus gadus seko šiem ceļiem. XX gadsimta beigās uzstājās Mākslas darbinieku namā Vaļņu ielā ar vairākiem lekciju cikliem. Vēlāk uz vairākiem gadiem noslēdzās no publiskas darbības. Šajā laika posmā Rīgas budistiem viņš kļuva pazīstams kā kādas vadžrajanas grupas vadītājs. Saistībā ar šo darbību uzaicināja uz Rīgu Patrulu Rinpoči, Lamu Sonamu Dordže, Džonu Reinoldsu (Vajranathu) un Iļju Beļajevu.

Artūra Alsiņa alķīmiskie ceļi saistās ar Paracelsa skolotāju Zālamanu Trismosīnu, slaveno un noslēpumaino alķīmisko gleznu Splendor solis autoru. Artūrs uztver astroloģiju kā dzīvu saziņas valodu ar eksistences avotu – Dievu, Garu, Meistaru.

Cikla anotācija

Dzīve ir nerimstoša kustība un pārmaiņas. To var salīdzināt ar upes tecējumu – brīžiem lēna un rāma, brīžiem – ātra un krāčaina. Kad straume maz jūtama – ceļotājam ir jāairē pašam darbinot muskuļus un tērējot spēku. Krācēs – laiva nesās pati, bet to grūti vadīt un izvairīties no avārijas.

Astroloģija ir izsena metode tam, kā apgūt dzīves upes tecējuma pārmaiņu valodu. Tās prasme dot cilvēkam iespēju sagatavoties topošām pārmaiņām un adekvāti izpausties tajās.

Dzīves straume satur sevī vēl vienu iespēju – kustība paver vārtus izaugsmei. Mūsu eksistence nebūt nav dzelžaini iekļauta zināmās realitātes cēloņseku loģikas apvārsnī. Vārds «pārmaiņas» ir izprotams kā horizontālā mērojumā, tā arī vertikālajā. Pēdējais nozīmē evolūciju.

«Alķīmija» patiesam savas esības pētniekam nozīmē evolūciju. Tā ir katra cilvēka dabiskā spēja augt vertikālajā virzienā. Atklāt sevī tādas kvalitātes un no tām izrietošas iespējas, kuras nebijā manāmas ikdienas apvārsnī.

Ceļojums izaugsmes straumē prasa savu ceļvedi. Debesu valoda, astroloģija, satur sevī šo iespēju. Katrs evolūcijas adepts, alķīmiķis – vienlaicīgi pārvalda zvaigžņu valodu, līdzigi tam, kā katrs nopietns ceļotājs pārvalda ģeogrāfiju.

Evolūciju citādi sauc par transformāciju. Mēs tās klasisko piemēru sastopam kukaiņu dzīvē. Viens un tas pats radījums eksistē trijās absolūti atšķirīgās formās – tārps, kūniņa un taurenis. Vērotājam var likties ka viņš sastop trīs dažādas būtnes.

Taureņa transformācijas notiek dabiski. Tas pats ir attiecināms uz cilvēku. Evolūcija paver savas slepenās durvis negaidīti. Parasti tas notiek iekš spēcīga dzīves pārmaiņu virpuļa. Tādēļ aļķīmiķim piemīt liela uzmanība krasām dzīves gaitas pārmaiņām, blīvām un piesātinātām attiecību dejām, kurās izvēršās saistības ar citiem cilvēkiem, notikumiem, vietām, dabas objektiem un ikdienā nepazīstamām eksistencēm – gariem, citu pasauļu būtnēm un Dieviem.

Šī iemesla dēļ alķīmiskā astroloģija atrodas ārpus ierastā šīs zinātnes diskursa. Tās uzmanība tiek vērsta uz intensīvo pārmainu procesu izpratni, uz spēju gūt tajos orientāciju. Tas nozīmē citu skatu uz to, kas ir planēta, aspekts un pati astroloģisko notikumu telpa – zodiaks. Zem planētu maskas tiek atklātas cilvēka eksistences galvenās kvalitātes. Aspekti zaudē savu statiku un paveras kā attiecību fāzes starp divām planētam. Bet zodiaks ierasto zīmju vietā izvēršās 360 grādu tēlos, kuri plašāk zināmi kā sābiešu simboli.

Piedāvātais lekciju cikls pavērs Jums durvis uz šo redzējumu un tā praktisko pielietojumu. Uz šo kursu var skatīties kā uz savu astroloģisko zinību paplašinājumu, var uztvert to kā stāstu par savām potenciālajām izaugsmes iespējām. Var gadīties ka te Jums atklāsies durtiņas uz alķīmisko evolūcijas pasauli. Noteikti var teikt vienu – lekciju autors nevēlas Jūs apmācīt astroloģijā, viņš vēlās palīdzēt Jums atklāt skatu uz dzīves pārmaiņu virpuli, tā patieso jēgu un parādīt Jums līdz šim maz zināmo orientēšanās iespēju.

 

Uzdod jautājumu

Ierakstiet pareizo ciparu lai varētu nosūtīt ziņu! *