Horārā astroloģija

Horārā astroloģija ir viena no astroloģiskās prognozēšanas metodēm.

Horārā astroloģija ( no latīņu valodas hora – stunda) stundas jeb laika astroloģija.  Astroloģija, kas meklē atbildi uz uzdoto jautājumu.

Horārā astroloģija ir viens no  vecākajiem un aizraujošākajiem astroloģijas paveidiem.  Tās pamatlicējs Eiropā ir Viljams Lilī (1602-1681). Viņš bija pirmais, kas izklāstīja horārās astroloģijas interpretācijas noteikumus un parādīja daudzu horāro horoskopu analīzes piemērus.                                                             

Izpētes objekts šajā gadījumā ir horārais horoskops, kurš tiek sastādīts momentā, kad astrologs uzklausa jautājumu. Tiek fiksēts laiks un vieta, kad tiek uzdots jautājums un sastādīts horoskops ( parasti tā ir vieta, kur atrodas astrologs). Horārā karte tiek stādīta pēc tāda paša principa kā nātālā karte, bet interpretēta pavisam savādāk.

Horārās astroloģijas priekšrocība ir sniegt atbildi sīkāk nenoskaidrojot jautājuma uzdevēja personību. Horārā astroloģija sniedz precīzas atbildes – jā vai nē, kā arī sīki izskaidro notikumu.

Horārā astroloģija izmanto tikai septenera planētas jautājuma skaidrošanai. Dažkārt izmanto ar Mēness Mezglus un  Fortūnu. Šeit tiek izmantoti gan specifiski likumi, gan specifiska terminoloģija.

Jautājumam ir jābūt uzstādītam precīzi, tam jābūt labi formulētam un izprotamam. Jo precīzāk būs formulēts jautājums, jo vieglāk būs atrast atbildi uz to. Vienu un to pašu jautājumu nevar uzdot ar nelielu starplaiku.

Viens no interesantākajiem momentiem ir kartes radikalitātes pārbaude ( no latīņa valodas radix – sakne, pamats). Tas nozīmē, ka tiek pārbaudīts jautājuma svarīgums, cik būtisks tas ir jautātājam.

Pareiza signifikatoru noteikšana ir svarīga horārās astroloģijas sastāvdaļa.

Kverents – apzīmē personu, kas jautājumu uzdod. Parasti to izsaka planēta, kas valda pār ASC.

Kvezīts simbolizē lietu vai notikumu, par ko kverents interesējas. Tās mājas pārvaldnieks, ar kuru ir saistīts jautājums, ir kvezīta signifikators.

Horārā astroloģija dod atbildes uz visdažādākajiem sadzīviskajiem jautājumiem, kurus cilvēki sev uzdod katru dienu. Vienam tas būs jautājums par partnerattiecībām, citam par darba vai dzīves vietas maiņu. Ļoti bieži horāro astroloģiju izmanto pazudušo lietu meklēšanā.

Pieteikties kursiem