Taro simboli

 

LAUVA

Viens no visbiežāk izmantojamiem  spēka un varenības simboliem. Lauvam piemīt Saules enerģija (uguns un Saules simbols), cariska vara, spēks, drosme, gudrība, aizstāvība tikpat lielā mērā kā stingrība, niknums un izrēķināšanās. Lauva ir visu biedējošo un vareno dabas spēku simbols.

Lauva ir plaši izplatīts karaliskās varas, militārās uzvaras, modrības, noturibas un gribasspēka simbols.

Lauvas fiziskās kvalitātes – krāšņā spalva, krēpes, spēcīgais ķermenis – liek to novērtēt kā skaistuma, varenības un karaliskuma simbolu. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka lauva ir mednieks un plēsoņa, kuru vada dzīvniecisks instinkts.

Taro kārtīs Lauvas klātbūtne runā par uguns stihijas kvalitātēm, kas piemīt personāžam – kaisle, vitalitāte, vara, apņēmība, drosme tādā pašā mērā kā vēlme dominēt, noteikt toni, ietekmēt un pakļaut.

Arkānā Spēks – Lauva norāda uz cilvēka pirmatnējo instinktīvo enerģijas un spēka daļu, kas var tikt pielietota gan auglīgiem mērķiem, gan kā graujošs spēks. Prasme kontrolēt piešķirto Visuma enerģiju. Atbrīvoties no pirmatnējo instinktu varas, “dzīvnieciskās sadaļas” nomierināšana. Tas ir alķīmiskais sublimācijas process, kur notiek attīrīšanās – akcenta pārnešana no ķermeniskā uz garīgo – uz tirāku esamības stāvokli.

 

KAĶIS 

Kaķis ir daudzu tautu svētais dzīvnieks. Sevišķi ticis pielūgts zemkopju kultūrās, kur dzīveS kvalitāte bija atkarīga no ražas un grauzējiem.

Kaķis – savrups nakts dzīvnieks, kam piedēvēta gan mēness, gan tumsas simbolika.Kaķis kā Taro simbols

Piedēvētas tādas rakstura īpašības kā viltība, gaišredzība, apķērība, asa uztvere, spēja redzēt to, ko apkārtējie nemana. Kaķis var būt gan elegances simbols, gan izstarot ļaunumu un viltību. Melns kaķis daudzās tautās tiek uzskatīts par neveiksmes simbolu tiem, kas to ierauga vai par veiksmes rādītāju tā īpašniekam. Tāpat melns kaķis ir maģijas simbols un tā īpašniekam var tikt piedēvātas maģiskas spējas vai nodarbošanās.

Taro kārtīs – prasme neatkarīgi, brīvi un pārliecinoši paust savas vēlmes, nedomājot, ko par to domās vai teiks apkārtējie. Spēja visur pielāgoties un justies kā mājās. Nepakļāvība un sava viedokļa paušana. Ja izlikumā kārtī pamanām kādu dzīvnieku, tam noteikti ir saistība ar personu, kam liekam kārtis. 

 

ZIRGS

Zirgs ir cēluma, skaistuma un brīvības simbols. Daudzkārt prezentē uzvarētāja spēku un statusu.

Zirgs simbolizē varenu dzīvniecisku spēku, grāciju, jaudu un harmoniskas kustības. Zirgs iemieso stihisko spēku. Ātrumu. Laika plūdumu. 

Zirgam piemīt instinktīva dabiska oža jeb jušana. Leģendas un folklora zirgam piedēvē maģiskas nojaušanas spējas.

Uzticības un tajā paša laikā brīvības, drosmes un slavas simbols. Zirgs sevī nes vīrišķu solāru enerģiju un var kalpot kā podests, lai paceltu garu. Zirgs ir dižciltības un cēluma simbols.

Taro kārtīs zirgs norāda uz ceļu, kustību, virzību un attīstības ātrumu. 

Balts zirgs ir Saules simbols. Tas norāda uz garīgu apgaismību, atdzimšanu, dzīvību un priekšrocībām, ko sniedz atrašanās zirga mugurā.

Auļojošs zirgs asociējas ar spēku, ātrumu un enerģiju. Dažkārt zirgs tiek uzskatīts par vēstnesi. Zirgs nes jātieku vienmēr ātrāk nekā cilvēks pats spējīgs pārvietoties.

 

SUNS

Suns ir vistuvākais cilvēkam dzīvnieks, kas iemieso sevī tādas īpašības kā uzticību, modrību, pieķeršanos un  patiesumu. Suns ir cilvēku draugs un sabiedrotais, tāpēc tas simbolizē lojalitāti, aizsardzību un veiksmi medībās.

Visos laikos suns ir pavadījis cilvēku kā aizstāvis, palīgs vai kompanjons.SUNA TARO SIMBOLS Suns vienmēr cilvēku pavada ar prieku, ir blakus un nejautā kurp dodamies.

Turklāt suns var būt arī drosmīgs un izlēmīgs kareivis, kas simbolizē spēku, vīrišķību un izlēmību. Suns spēj cilvēku brīdināt un aizstāvēt.

 

Būdams palīgs un uzticams pavadonis, suns ved cilvēku pa viņa ceļu uz mērķi. Suns pavada cilvēku dzīves gaitās un ir arī līdzgaitnieks aizsaulē. 

Daudzu zemju mitoloģijās suns sargā robežu starp pasaulēm vai ir pazemes valstības sargs.

Taro kārtīs suns parādās kā cilvēka instinktīvā daba, kas neļauj aizmirst par materiālās pasaules pamatvajadzībām. Ar savu klātbūtni atgādinot, ka dvēselei materiālajā pasaulē ir noteiktas vajadzības. Suns saistās ar beznosacījuma mīlestību.

 

GLIEMEZISGliemezis - Taro simbols

Lēns, neatlaidīgs, pacietīgs.  Gliemezis asociējas ar pašpietiekamības ideju un spēju nodrošināties pašam. Norāda uz prasmi paļauties tikai uz saviem spēkiem. Simbolizē apdomību, nesatricināmību.

Lielākoties saistīts ar gausumu. Gliemezis ir lunārs, sievišķs simbols.

Spirālveida gliemežvāks asociējas ar bezgalību, labirintu. Miera, laimes un auglības simbols. Pateicoties savai spirālveida mājiņai, daudzās senajās kultūrās šo detaļu traktē kā dzīves cikliskuma simbolu – nāvi un atdzimšanu.

 

SALAMANDRA

Salamandra uguns stihijas gars. Izskatā kā mazs pūķis vai bezspārnu ķirzaka, kas izlec no liesmām. Simbolizē uguns attīrošo spēku. Salamandra ir ļoti krāšņa un dekoratīva.

Magi un alķīmiķi jau senos laikos uzskatīja, ka salamandrai nav dzimuma, tādēļ nereti to uzskatīja arī par šķīstības  un nevainības simbolu. Šādā kontekstā salamandras tēls tiek pielietots arī kristietībā.salamandra - Taro simbols

Tiek uzskatīts, ka salamandras raksturīga pazīme ir neparasts ķemeņa vēsums, kas ļauj tai atrasties ugunī nesadegot, kā arī spēja nodzēst uguni. 

Šādi uzskati radusies visdrīzāk no fakta, ka salamandras brīvā dabā bieži ir sastopamas slēpjoties vecu ugunskuru vietās. 

Taro: mītiskā būtne tiek uzskatīta par drosmes un vīrišķības simbolu, ko nespēj iznīcināt smago pārbaudījumu “uguns”. Salamandra ir labā uzvara pār ļauno, spēja izturēt, pastāvēt un atjaunoties visgrūtākajos apstākļos. Palīdz darbā ar ļauno.

 

OLĪVZARS

Olīvkoku dažkārt sauc par dzīvības koku, jo tas esot izaudzis pirmais uzreiz pēc lielajiem plūdiem. Kad palu ūdeņi atkāpās, balodis atgriezās, nesot knābī olīvu lapu (8. Moz. 11:XNUMX). Atjaunoja mieru starp Dievu un cilvēku.

Olīvzars tiek uzskatīts par miera simbolu, kura izmantošana ir ļoti sena. Olīvu zaru apmaiņa kļuva par miera un samierināšanās piedāvājumu Senajā Romā un Grieķijā karam beidzoties. Olīvzars - Taro simbols

Antīkajās olimpiskajās spēlēs netika pasniegtas medaļas, taču sacensību uzvarētājam kā augstākā balva tika pasniegts olīvkoka zaru vainags.

Tā auglis bija labklājības, dievišķās svētības, skaistuma, spēka emblēma.

Olīvzars ir arī ilgdzīvošanas simbols – par ilgdzīvotāju olīvkoku sauc pelnīti, jo tas spējīgs augt un nest augļus simtiem gadu arī ļoti skarbos izdzīvošanas apstākļos.

Taro: Izturība un mērķis uzvarēt jebkurā jomā. Labvēlīgi sportistiem. Vēlme pārbaudīt savus spēkus kritiskās situācijās. Nepieļauj citu domu un iznākumu kā tikai vislabāko. Godkāre. Dari un tu būsi vislabākais, viss izdosies! Nodomi piepildīsies!

 

LAURS

Kopš vissenākajiem laikiem laurs, tā zari un vainagi nozīmē uzvaru, veiksmi un triumfu. Būdams mūžzaļš augs tas simbolizē pastāvību, mūžīgumu un nemirstību. Saistīts ar vīrišķību, vēlmi uzvarēt un iegūt varu. Kā arī iemieso sevī aizstāvības, miera un aizsardzības ideju.

Senatnē laurus plaši izmantoja rituālos, kur šī auga vainags bija tradicionāla galvassega rituāla izpildes laikā. Tāpat laurus izmantoja upurēšanas rituālos. Lauru zari bieži tika mesti ugunī kopā ar sadedzināto upuri, kas piešķīra notiekošajam īpašu svinīgumu.LAURS - TARO SIMBOLS

Delfu orākula pareģe Pīfija izmantoja lauru kā svēto augu, lai izzinātu likteņus un iegūtu informāciju. Rituāla laikā Pifijai galvā bija lauru vainags, bet pati tā košļāja laura lapu.

Romieši laurus izmantoja, lai godinātu uzvarētājus karā. Lauru vainags kļuva par iekarotāja slavas un triumfatora simbolu. Jūlijs Cēzars izmantoja lauru vainagu visās oficiālās ceremonijās. To kā absolūtas varas simbolu izmantojuši daudzi monarhi pasaules vēsturē. Uzlikt vainagu nozīmē novēlēt nēsātājam ilgu mūžu.

Laurs redzams uz dažādu pasaules valstu ģerboņiem un citiem heraldikas simboliem, kā arī daudzām monētām.

Tika uzskatīts, ka laurs spēja pasargāt no epidēmijām un zibens.

 

 

LAURU VAINAGS

Lauru vainags ir uzvaras, pilnības, pilnīgas uzvaras pār savām vājībām un pār pretinieku simbols. Senatnē lauru vainagus piešķīra karojošiem varoņiem, kā arī konkursos uzvarējušiem dzejniekiem, kurus patronēja mākslas dievs Apollons.Lauru vainags - taro simbols

Vārds “laureāts”, kas apzīmē mākslas vai zinātniskā konkursa uzvarētāju, kurš saņēmis augstu atzinību un balvu, cēlies tieši no latīņu valodas “vainagots ar lauru”.

Kristietībā laurs ir  mūžīgās dzīves simbols.

Pastāv uzskats, ka kristiešu svēto oreoli ir nekas vairāk kā seno romiešu atdarinājums, kas iezīmē svarīgu figūru ar lauru vainagu virs viņa galvas.

 

ĪRISS

No vissenākajiem laikiem īriss ir saistīts ar grieķu dievieti Irīdu, kura nesa ziņas no Olimpa dieviem uz zemi. Īriss tulkojumā no grieķu valodas  nozīmē varavīksne. Dieviete izmantoja varavīksni kā tiltu, lai ceļotu starp valstībām. Īrisa ziedu nozīme ir pāreja no viena stāvokļa uz otru, spēja pārslēgties uz dziļu dabas skaistuma, pilnības apzināšanos un izpratni.Īriss - Taro simbols

Šis pasakains zieds palīdz atklāt zemapziņas vēlmes un sapņus, palielina uztveres pakāpi un rosina radošumu. Īriss palīdz pieņemt kardinālas pārmaiņas dzīvē, darīt lietas, kuras neuzdrošinājāmies realizēt.

Īriss runā par iespēju paskatīties uz dzīvi no cita leņķa, aplūkot notikumu no dažādiem skatpunktiem, paplašināt savu redzesloku. 

Īrisa zieds asociējas ar mieru, uztveres svaigumu, cerību uz labāku nākotni, attīrīšanos un apziņas transformāciju.

Kristietībā īriss kopā ar lilliju ieguvis Jaunavas Marijas zieda nozīmi. Šim ziedam  tiek piedēvēta nevainības, varenības un arī aizsardzības nozīme. Lai arī ziedi ir maigi un spilgti krāsaini, lapas ir stingras kā asi zobentiņi. Asās īrisa lapas iemiesoja Dievmātes sirds ciešanas un bēdas.

Īrisu saistība ar Kristus ciešanām kalpoja par pamatu īrisu audzēšanai klosteros.

Heraldikā sākotnēji parādījās īrisa zieda trīs ziedlapu simbols. Slavenais ģerbonis “Fleur de lis” – karaliskā lilija – parādījās daudz vēlāk no stilizēta īrisa attēla. Turklāt emblēmai tika izvēlēts vienkāršākais īriss: purva dzeltens.

 

VĪNOGAS

Vīnogas ir viens no vissenākajiem  auglības, pārpilnības, bagātības un vitalitātes simboliem. Senākās ziņas par šo augu ir atrastas pat 6000-8000 gadu tālā senatnē.

Vīnogas un vīns ir gandrīz nesaraujams jēdziens. Jau senatnē vīnogas tika saistītas ar Dionīsu (grieķu), Bakhu( romiešu) zemes auglības un vīnkopības dieviem, kā arī ar tiem veltītajiem rituāliem, kas raksturojas ar  jautrību, apmierinātību, uzdzīvi, baudu un auglību.VĪNOGAS - TARO SIMBOLS

Seno tautu reliģijā vīns apzīmēja dievišķu svētību, un grieķu Dionīsa kultā tas kalpoja kā simbols mistiskai savienībai ar šo dievu.

Tāda pati cilvēka vienotība ar Dievu ir vērojama arī kristīgajā tradīcijā, kur vīns simbolizē Kristus asinis.

Bībele vēsta, ka vīnogulājs ir paša Kristus simbols, kur koks attēlo Jēzu, viņa apustuļi – zarus un ticīgie ir augļu ķekari.

Laba vīnogu raža tika uzskatīta par īpašu dieva dāvanu un cilvēka rūpīga darba rezultātu.

Tādēļ vīnogas kļuva par dzīvesprieka, jaunības un auglības simbolu.

Vīnogu ķekari simbolizē daudzus un veselīgus pēcnācējus. Šeit arī vīnogas ieguvušas radīšanas prieka simboliku, stiprinot ģimeni un apbalvojot ar auglību.

Labi kopts vīna dārzs ir miera un labklājības simbols. 

 

SFINKSS

Sfinkss ir mistisks tēls, kam ir dzīvnieka ķermenis un sievietes galva. Šī simbola sākotnējais skaidrojums ir slēpts tālu vēsturē un laika gaitā daudzkārt mainījies pat kardināli pretējos virzienos. 

Pētnieki izsaka viedokli, ka Senajā Ēģiptē sfinkss saistījās ar varu, viedumu un patiesību. Senajās civilizācijās norādīja uz saules vai saules dievu varu.

Jau Senajā Ēģiptē sfinkss bija patiesības izpratnes simbols. Ticības un dievišķo mistēriju sargātājs. Aizsardzības simbols – parasti tika novietotas ārpus kapenēm, lai sargātu mirušos.

Alķīmijā dzīvnieku simbolos tika saskatīta dabas spēku varu, kas ietekmē materiālo pasauli.

Vēlākos laikos Sfikss saistīts ar  gudrību. Tika uzskatīts, ka sfinkss ir ļoti gudrs, tāpēc tā varēja mulsināt cilvēkus ar savām mīklām.

Sfinkss – dzīves noslēpumu aizsargātājs, uzdeva mīklu garāmgājējiem, lai ļautu tiem, kas atbildēja ieiet pa durvīm, ko apsargāja. Sfinkss - Taro simbols

Taro: lauvas ķermenis simbolizē spēku, bet cilvēka galva simbolizē saprātu. Šo kombināciju nereti uzskata par spēka, dominēšanas un gudrības simbolu.

Sfinksas fiziskā konstrukcija (daļēji cilvēks, daļēji zvērs) ir arī maņu simbols. Atrodoties Lielajos Arkānos tā aicina atbildēt uz kārts uzdotajiem jautājumiem, izmantojot gan maņas, gan saprātu.

Universālās gudrības absolūtais līdzsvars starp cilvēku un dabu. Simbolizē cilvēka vēlmi atrisnāt sava Liktens uzdevumu un atminēt dzīves uzdotās mīklas.

Līdzsvars un stabilitāte kustības vidū.

 

UROBOROSS

Viens no senākajiem sakrālajiem attēliem, kas pazīstamas mūsdienu cilvēkam. Uroboross jeb čūska, kas kož pati savā astē ir plaši izmantots simbols reliģijās, maģijā, alķīmijā, mitoloģijā un arī psiholoģijā. Senajā Ēģiptē pirmie saritinājušās čūskas attēli ir datēti ar laika posmu vēl krietni pirms mūsu ēras. 

Pamatnozīme, par ko ir vienojušies pētnieki – kosmisko ciklisko procesu atveidojums.

Visizplatītākais skaidrojums šim simbolam ir mūžība, nepātrauktība un bezgalība, īpaši – dabas cikliskuma kontekstā, kas izpaužas kā plaukums un iznīcība, dzīve un nāve, atjaunošanās un bojāeja.Uroboross - Taro simbols

Mūžība, nedalāmība un laika cikliskums. Nāve un atdzimšana. Sākums un gals.

Uroboross ir karmas likumu un Sansāras riteņa simbols. Visuma mūžīgā cikliskuma paraugs.

Visredzamajākā veidā tas saistās arī ar katras dienas saules atgriešanos no lēkta līdz lēktam. 

Taro: simbolizē mūžīgās garīgās izaugsmes iespējas. Norāda uz vienotību starp cilvēku un Augstāko gribu, uz nepieciešamību pakļauties Visuma likumiem. Nedarīt ļaunu un neietekmēt otra cilvēka gribu. Prasme samērot savas vēlmes, savu personīgo ceļu ar Visuma noteikto cikliskumu. Izpratne par cēloņu – seku likumu.

Pieteikties kursiem